Ogrzewanie słoneczne w budynkach mieszkalnych
Pompy ciepła w bloku – co powinieneś wiedzieć?
Jak czytamy w publikacji PORT PC, istnieje potrzeba większej standaryzacji produktów i rozwiązań w zakresie pomp ciepła w budynkach wielorodzinnych, by ułatwić ich szersze wdrażanie. Pomocna może okazać się opracowana przez specjalistów matryca będąca klasyfikacją rozwiązań dotyczących instalacji pomp ciepła w budynkach wielorodzinnych .
Projektowanie wentylacji w budynkach mieszkalnych
Projektowanie wentylacji w budynkach mieszkalnych określają warunki techniczne. Wentylacja stanowi kluczowy element odpowiedniego komfortu użytkowania pomieszcz... Projektowanie wentylacji - pozostałe wytyczne Wymiana stolarki okiennej Podczas termomodernizacji w budynkach z wentylacją grawitacyjną należy zamontować okna z …
Ogrzewanie w nowych budynkach
Ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja i energetyka w nowych budynkach - jakie rozwiązania i systemy są odpowiednie i co trzeba wiedzieć? Więcej czytaj tutaj. Szeroki wybór zintegrowanych z systemem aplikacji i platform uzupełnia ofertę nowych rozwiązań i ...
POLSKA NORMA PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych …
Zmiany, Poprawki, Uwagi UKD 697.9 POLSKA NORMA Numer: PN-83/B-03430 Tytuł: Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i u Ŝyteczno ści publicznej - Wymagania Grupa ICS: 91.140.30 1. WST ĘP 1.1. Przedmiot normy.
Zarządzanie energią w budynkach | Termomodernizacja
Cyfryzacja świata oznacza nowe możliwości, a także nowe oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej. W konsekwencji prawie każde urządzenie jest wyposażone w mniej lub bardziej zaawansowany moduł sterowania. Symbolem nowoczesności stały się rozwiązania zawierające elementy „inteligentnego" funkcjonowania. Powszechnie …
Wentylacja w budynkach mieszkalnych » Termomodernizacja
Wentylacja jest to proces wymiany powietrza polegający na usuwaniu na zewnątrz substancji wydzielających się w pomieszczeniu. Problem niedostatecznej wentywentylacji w budynkach jest dość istotny, gdyż wpływa ona nie tylko na dyskomfort mieszkańców ale również stanowi zagrożenie dla zdrowia. Zasady wykonania prawidłowej instalacji …
Bezpieczeństwo pożarowe w kontenerowych budynkach mieszkalnych …
Dodatkowo kwestie dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych i użytkowych są uwzględniane w normach europejskich, takich jak Polska Norma PN-EN 1991-1-2:2004+A1:2010 – Obciążenia na budynki – Część 1-2: Obciążenia
Ogrzewanie i chłodzenie w budynkach kontenerowych: systemy i …
Oczywiście, jak w przypadku każdego nowego rozwiązania, istnieją pewne kwestie wymagające dopracowania, a jednym z kluczowych aspektów, którymi należy się zająć, jest zapewnienie odpowiednich warunków komfortu termicznego w tych budynkach.
Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków
Transformacja budynków w budynki zeroemisyjne | Od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, tj. wymagają zerowej lub bardzo niskiej ilości energii, wytwarzając na miejscu zerową emisję dwutlenku węgla z paliw kopalnych. Energia musi pochodzić …
Wentylacja mechaniczna w obiektach użyteczności publicznej
Wentylacja w budynkach, zapewniając ciągły dopływ świeżego powietrza, wspiera nie tylko elewację i konstrukcję budynku, ale także pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Oczywistym jest więc, że system ten pełni kluczową rolę nie tylko w domach, ale także w miejscach publicznych – takich jak szkoły, szpitale, centra handlowe.
Instalacje inteligentne w budynkach mieszkalnych
Instalacje inteligentne w budynkach mieszkalnych Instalacje inteligentne w budynkach mieszkalnych 2008-10-07 15:38 ... Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja Do każdego grzejnika i zaworu w rozdzielaczach ogrzewania podłogowego musi być doprowadzony ...
Grzejniki dekoracyjne Vasco – w ofercie firmy Inside z Poznania
Pomimo dynamicznego rozwoju ogrzewania płaszczyznowego, ogrzewanie grzejnikowe jest w dalszym ciągu najpopularniejszym sposobem przekazywania ciepła do pomieszczeń. Tradycyjne grzejniki nie zawsze są jednak najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na estetyce wnętrza.
Ogrzewanie podłogowe Poznań | Projektowanie i fachowy montaż
Komponenty znajdujące się w ofercie naszej firmy to zaawansowane urządzenia, których integracja umożliwia maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje ogrzewanie podłogowe. Sprzedajemy elementy orurowania, izolacji cieplnej, skrzynki rozdzielcze czy zawory z napędami.
Ogrzewanie wody kolektorami słonecznymi | enerad.pl
Kolektory słoneczne - jaka jest ich skuteczność? Pomimo, że w ostatnich latach zainteresowanie kolektorami słonecznymi spadło na rzecz fotowoltaiki, która za sprawą programu Mój Prąd przeżywała prawdziwy boom, to nadal są one najbardziej ekologicznym i efektywnym odnawialnym źródłem energii dostępnym na rynku. ...
Kiedy spółdzielnia wyłącza ogrzewanie | Wspólnota Mieszkaniowa
W tym artykule omówimy kwestię, kiedy spółdzielnia mieszkaniowa może zdecydować się na wyłączenie ogrzewania w budynkach mieszkalnych. Dowiecie się, jakie czynniki wpływają na taką decyzję oraz jakie prawa i obowiązki mają zarówno spółdzielnia, jak i ...
Rozdzielnice elektryczne w budynkach mieszkalnych
Ponadto, bardzo ważną normą odnoszącą się do instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych, jest N SEP-E-0002 „Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych. Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych. Podstawy planowania".
Wentylacja w budynkach mieszkalnych. Normy i ważniejsze …
Wentylacja w budynkach mieszkalnych powinna odpowiadać obowiązującym regulacjom. Dowiedz się, gdzie są zawarte odpowiednie zapisy i jakie są ich główne zasady. +48 608 116 005 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go ...
Wymiana pieca gazowego Poznań | Fachowa wymiana kotła …
Zapraszamy na stronę internetową firmy Inside, poznańskiego Salonu Firmowego Viessmann. Specjalizujemy się w projektowaniu, sprzedaży i montażu instalacji. Wszystkim zainteresowanym oferujemy wymianę pieca gazowego.Poznań to miasto, w którym realizujemy nasze usługi. to miasto, w którym realizujemy nasze usługi.
OCENA PRAWIDŁOWOŚCI ROZLICZANIA KOSZTÓW OGRZEWANIA W BUDYNKACH …
Ocena prawidłowości rozliczania kosztów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych … 105 Zoellnera [3]. W metodzie tej dla każdego lokalu wyznacza się iloraz K ν, będący stosunkiem udziału zużycia ciepła odniesionym do udziału powierzchni: K ν = aν aA (1)
Kolektory próżniowe
Model Vitosol 200-TM najlepiej nadaje się do poziomego montażu w dużych instalacjach na dachach płaskich i w budynkach mieszkalnych. Podobnie jak Vitosol 300-TM, również jest niezależny od położenia, gdyż absorbery można obracać nawet o +/- 45 stopni.
Czym się ogrzewają Polacy. Najnowsze dane z bazy CEEB
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to rejestr źródeł ciepła używanych do ogrzewania w budynkach mieszkalnych i publicznych oraz lokalach usługowych, a także do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Baza ma również zawierać informacje na ...
Kiedy spółdzielnia włącza ogrzewanie | Wspólnota Mieszkaniowa
W Polsce sezon grzewczy trwa zazwyczaj od 15 października do 30 kwietnia, z możliwością przedłużenia w zależności od warunków atmosferycznych. Właśnie w tym okresie spółdzielnia zazwyczaj włącza centralne ogrzewanie w budynkach mieszkalnych
Kiedy wejdzie obowiązek montowania fotowoltaiki i do jakich …
Zrewidowana i zatwierdzona dyrektywa EPBD wprowadza szereg obowiązków w sektorze budowlanym także i co do wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE). Okazuje się że już pod koniec 2029 r. wszystkie nowo wybudowane domu będą musiały mieć w standardzie albo panele fotowoltaiczne albo kolektory słoneczne.
Rozliczanie kosztów ciepła w budynkach wielolokalowych
Do momentu ogłoszenia rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 r. [1], w polskim prawodawstwie brakowało ścisłych wytycznych odnośnie tego, kiedy należy zainstalować urządzenia, pozwalające na zdalny odczyt liczników ciepła.
Więcej artykułów
- Ogrzewanie słoneczne i magazynowanie energii latem
- ev stacje ładowania w budynkach mieszkalnych
- system inwerterowy w budynkach mieszkalnych
- Panele słoneczne na dachach budynków mieszkalnych
- słoneczne sezonowe ogrzewanie akumulacyjne
- słoneczne magazynowanie energii cieplnej
- najlepsze panele słoneczne z akumulatorem
- panele słoneczne i system inwerterowy
- Ogniwo słoneczne o pojemności 380 kWh
- przenośne panele słoneczne do użytku domowego
- słoneczne magazynowanie energii w szklarni